Uganda Musana Lot #3 Hakkında

Bölge: Bulambuli (Doğu Uganda)
Yöntem: Natural
Tür: SL14 & SL28
Rakım:1700-2300 m
Hasat: 2023-2024
Tatsal Profil: Kayısı, Gün Kurusu, Kuru Üzüm ve Şeftali
Asidite: 6 Gövde: 8 Tatlılık: 8


Musana çiftliği, Bulambuli Bölgesi’nde, Kenya sınırına komşu, Elgon Dağı eteklerinde yer almaktadır. Kahve meyveleri ağaçlardan toplandıktan sonra Mbale’de bulunan kurutma alanlarına getiriliyor. Güneş altına serilmeden önce tekrar tüm kahveler elden geçirilip ayıklanıyor.

Şerif Başaran; “Ekim 2023 tarihinde yaptığımız tadımda aldığımız tadım notaları arasında kayısı, gün kurusu, kuru üzüm ve az da olsa şeftali tatları mevcuttu. Filtre olarak gövdeli, dengeli malik asiditeye sahip rahat içimli. Natürel olmasına rağmen temiz içime sahip bir kahve elde ediyoruz. Aeropress, Chemex, V60 gibi seçeneklerin hepsinde sonuçlar güzel çıkıyor.

Espresso için ise 1 : 2.5 oranında, 91 santigradı geçmeyecek şekilde, basıncı düşürebilirseniz 7.5 – 8 bar’larda malik asidite (kayısıda bulunan) ve meyve notalarını ortaya çıkartabiliyorsunuz. Eğer espresso makinenizin standartları 9 bar ve 93 santigrad olarak değişmiyorsa 12-14 gün kahveyi bekletmekte fayda var, gövdesi yüksek, asiditesi rahatsız etmeyen, dengeli, bol kremalı bir kahve elde edeceksiniz.”
550 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERİNİZDE KARGO ÜCRETSİZ!

Kahve siparişinizi size en hızlı ve en taze şekilde ulaştırabilmek için fabrikamız haftanın altı günü açıktır ve kahvelerimiz siparişiniz üzerine kavrulmaktadır.
Siparişleriniz en geç 2 iş günü içerisinde kargoya teslim edilir.
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
Yükleniyor...